מטשטשים: טיפים לאיפור מעושן

מעוניינות ליצור איפור מעושן עם כמה צבעים? קרן דניאלי עם טיפים ליצירת טשטושים ומעברי צבע מוצלחים

קרן דניאלי 10/08/10

בין אם מדובר באיפור בצבע אחד, או במגוון צבעים, מרבית מסגנונות האיפור, מבוססים על טכניקת האיפור המעושן. איפור מעושן מכונה כך, בשל דמיונו להתנהגות של עשן, הסמיך בהתחלה והולך ומתפוגג לאט לאט, עד שהוא נעלם ומתמזג עם האוויר. כשמדובר באיפור בגוון אחד, עיקר הצבע מתרכז סביב גבולות /דפנות העין והולך ומיטשטש ככל שמתרחקים ממנה החוצה. בסגנון זה, האיפור שתוחם את העין הינו מטושטש ומעורפל, ומעניק מראה מסתורי ואפלולי.

בית ספר לאיפור איל מקיאג':

קורס איפור של איל מקיאג'רוצה ללמוד איך לעשות את זה נכון? קורס איפור מקצועי של אילמקיאג' עם המורים הטובים ביותר בארץ!

כשמאפרים או מתאפרים בצבע אחד על גלגל העין (ניתן לחוש בו כשהעיניים עצומות), עלינו לטשטש את גבולות האיפור. על הצללית להתחבר עם נקודות האור (בעצם הגבה ובגבולות הפנימיים של גלגל העין) וללכת ולהתבהר בהדרגה. איפור מעושן שחור לדוגמה, מתבהר מגוון שחור לאפור כהה, דרך אפור בהיר ,אפרפר ועד למפגש עם נקודות אור (הצבע הבהיר בעצם הגבה ובאזור הפנימי של גלגל העין).

המפתח להצלחתו של איפור מעושן טמון באיכות הטשטושים ובאופן בו מבצעים את המעברים בין הגוונים. יש לשמור על ריכוז גבוה של צבע על גלגל העין ולדאוג להוסיף צבע לפי הצורך.

טיפים לאיפור מעושן עם כמה צבעים ויצירת טשטושים איכותיים:

• בזוית הפנימית של העין (אזור שק הדמעות), נניח צבע בהיר ובזוית החיצונית של העין, נניח צבע כהה. סדר זה מחמיא לעיניים ומשווה להן מראה פקוח עם מרחק נכון ביניהן.

• רצוי לבחור בצבעים מאותה משפחה, על מנת שיתחברו בקלות, כגון סגול וורוד,ירוק וכחול או בצבע אחד על כל גווניו.

• חשוב ליצור מעברים רכים, ללא גבולות חדים בין צבע לצבע וליצור חיבור הרמוני בין גוון לגוון.

• זכרו שאם אתם משלבים בין כמה צבעים, יתקבל גוון חדש נוסף באמצע. לדוגמה, באיפור בצבעים שחור, כחול וירוק, יתקבל כחול כהה בין השחור והכחול ומעיין טורקיז בחיבור שבין הכחול והירוק.

• ניתן ואף רצוי, להוסיף את הצבע המקשר מלכתחילה, מעל לצבע הדומיננטי, על מנת לרכך את החיבור עם נקודות האור הבהירות. באיפור מעושן שחור למשל, ניתן להניח צללית אפורה מעל השחורה.

• טיפ- אפשר להוסיף גם כל צבע אחר פרט לאפור, לצבע השחור וליצור כך הילה צבעונית סביבו.

בפעם הבאה שיזדמן לכם, הביטו בשקיעה המדהימה. שימו לב לחיבור המושלם שנוצר בין גווני הכחול של הים, עם האדום, הכתום והצהוב של השמש ובגווני הביניים הנוצרים מהחיבור ביניהם. הצבעים מחליפים גוון וצבע אט אט, ומתחברים בהרמוניה מושלמת, בזרימה ובמעברים רכים. ממש כאילו מלאכים קטנים נטלו מכחול והחלו לצייר.

איפור: קרן דניאלי
דוגמניות: אורטל דניאלי ונטלי כהן
צילום: רועי טל ואביב שילה

אנו מזמינים אתכם ליצור את תמונות הטשטושים שלכם ולהעלות אותן לפורום שלנו >>
 

הירשמו ותיהנו מעדכונים והטבות

newsletter

RSS Feed